انعقاد تفاهم نامه همکاری سپاه و مجموعه مدیریت شهری پیرامون زیباسازی و فضاسازی در مناسبت ها

تفاهم نامه همکاری سپاه و مجموعه مدیریت شهری رشت با هدف زیبا سازی و فضاسازی در مناسبت ها و ایام خاص منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه در ساختمان شهرداری رشت
 با خیرمقدم به فرمانده سپاه شهرستان رشت اظهار کرد: پس از حضور رحیم شوقی در جایگاه شهردار رشت اتفاقات خوبی را در سطح شهر شاهد هستیم و با تعاملات انجام شده فاصله ای که پیشتر ما بین مجموعه مدیریت شهری با بسیاری از دستگاه های تاثیر گذار وجود داشت برطرف شده است.
محمد حسین واثق کارگرنیا به جلسه ای با مجموعه سپاه، نیروی انتظامی و.. اشاره کرد و گفت: در گذشته دیدارهایی با فرمانده سپاه گیلان و دیگر مجموعه ها برگزار شده بود ، اما متاسفانه هیچ انگیزه ای به منظور بهره مندی از ظرفیت این دستگاه های تاثیر گذار وجود نداشت و خوشبختانه با حضور شهردار رشت تعاملات خوبی با هدف رفع مشکلات شهر برقرار شده است.
وی با تاکید به اینکه مردم از وضعیت آذین بندی و سیاه‌پوش کردن شهر در ایام مختلف گلایه داشتند افزود: اخیرا برنامه ریزی های خوبی در این باره انجام شده و خوشبختانه شهرداری رشت در این حوزه دیگر بدون برنامه نیست و اتفاقات رقم خورده در سطح شهر از این باب موجب رضایتمندی شهروندان شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه اقدامات فرهنگی فقط نباید مختص به یک بخش از شهر باشد گفت: باید اقدامات این چنینی در سطح محلات رشت نیز اجرایی شود و یقینا با بهره‌مندی از ظرفیت سپاه و بسیج این مهم رقم می خورد و چنانچه در دیگر موضوعات با بهره مندی از ظرفیت نیروهای بسیجی به صورت محله محور عمل کنیم در کنار حذف بسیاری از موازی کاری ها، خدمات مطلوب‌تری ارائه می شود.
کارگرنیا با اشاره به اینکه اجرای مطلوب این تفاهم نامه ها نیازمند همراهی مدیران شهرداری رشت است بیان کرد : شورا و شهرداری رشت تمام تلاش خود را به منظور بهبود وضعیت در تمامی مباحث به کار گرفته اند و یقینا با همراهی مجموعه سپاه و بسیج ، اتفاقات مثبت سرعت و مطلوبیت پیدا می کند.
 تقدیر فرمانده سپاه شهرستان رشت از مجموعه شورا و شهرداری
فرمانده سپاه شهرستان رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از شورای اسلامی و شهرداری رشت به چندین دلیل تقدیر و تشکر می کنم اظهار کرد: مجموعه مدیریت شهری رشت در بسیاری از مباحث جُور دیگر دستگاه ها را به دوش می کشد.
محمد نیک فطرت با بیان اینکه کنترل شور و هیجانات در قالب برنامه های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است افزود: ان شاا با برنامه ریزی هایی که برای ایام محرم و صفر انجام شده است نیز شاهد اقدامات خوبی باشیم .
وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون مردمی کردن فعالیت ها تصریح کرد: بسیج به معنای مردم است و ما می توانیم از همراهی این ظرفیت بزرگ با مجموعه مدیریت شهری به منظور انجام آذین بندی ها در ایام مختلف نیز استفاده کنیم.
فرمانده سپاه شهرستان رشت با تاکید به نقش بسیج در نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله از مبدا بیان کرد: گروه های جهادی نیز در این زمینه توانایی های لازم را دارند.
 موضوعات فرهنگی فعالیت تعریف شده مدیریت شهری
شهردار رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین فعالیت هایی که برای مدیریت شهری تعریف شده موضوعات فرهنگی است اظهار کرد: یکسری مباحث فرهنگی دغدغه حوزه مدیریت شهری رشت است.
رحیم شوقی با بیان اینکه مبحث آذین بندی در مراسم های مختلف در بافت شهر و محلات مورد توجه است افزود: قصد داریم به منظور کاهش هزینه های آذین بندی از ظرفیت بسیج و سپاه استفاده کنیم و در این راستا طی تفاهم نامه ای از این توان سپاه بهره مند می شویم.
در این جلسه تفاهم نامه همکاری ما بین سپاه و شهرداری رشت به امضای طرفین رسید.
نصب المان در ورودی گلزار شهدای رشت
رئیس کمیسیون عمران شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی همواره بسیار حائز اهمیت است اظهار کرد: به عنوان یک رشتی به آمارهایی که در جلسات پیرامون موضوع ایثار و شهادت در رشت به گوش می رسد افتخار می کنم.
   محسن سماکچی با بیان اینکه شهرداری طی چند دهه اخیر در تمامی برنامه ها جُور بسیاری از دستگاه ها را متحمل شد افزود: باید در ورودی گلزار شهدا المانی مناسب با این محوریت احداث شود و معتقدم با داشتن سرداران شهیدی همچون شهید قلی پور که سرداران شهید ملی هستند نیز تا کنون کم کاری های فراوانی صورت گرفته است.
   وی با تاکید به اینکه در تمام دنیا برای مدافعین کشور ارزش فراوانی قائل هستند بیان کرد: در رشت مکانی به نام شهدای ذهاب وجود دارد اما متاسفانه بسیاری از حوادث مربوط یه این عنوان و علت نامگذاری شهرداری رشت به نام شهدای ذهاب بی اطلاع هستند.
   رئیس کمیسیون عمران شورای رشت با اشاره به برگزاری دومین کنگره هشت هزار شهید دفاع مقدس در رشت تصریح کرد: در ورودی های رشت نیز به عنوان مبارک شهدا بالاخص شهدای ملی رشت توجه شود و ما همه مدیون خون شهدایی هستیم که با نثار جانشان از خاک و ناموس کشور دفاع کردند.
تفکر شورای ششم عمرانی فرهنگی است
 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تفکر شورای ششم رشت فرهنگی و عمرانی است اظهار کرد: در میدان جانبازان رشت که به گلزار شهدا بسیار نزدیک است می توانیم به طور ویژه به موضوع ایثار و شهادت بپر داریم.
  سید شمس شفیعی با بیان اینکه در المان هایی که با محوریت موضوع شهادت طراحی می شود باید تمامی ابعاد مورد توجه و مخاطب پسند باشد افزود: باید در المان هایی که در سطح شهر احداث می شود به موضوع ایثار و شهادت توجه ویژه صورت بگیرد.
  وی با تاکید به اینکه برخی از بنرهای سطح شهر که تمثال مبارک شهدا در آن به نمایش گذاشته شده است وضعیت نامطلوبی دارند بیان کرد: شورای ششم رشت به موضوع ایثار و شهادت و گسترش این فرهنگ والا توجه ویژه ای دارد و به منظور تحقق نتایج مطلوب نیازمند همراهی دیگر دستگاه ها نیز هستیم.
 
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rasht20.ir/?p=9749

حجت مردانه زاده

حجت مردانه زاده

من از سال 1388 با دنیای وب آشنا شدم و علاقه زیادی به مباحث فناوری، برنامه نویسی و حوزه های تکنولوژی دارم.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: