در دیدار اعضای شورا و شهردار رشت با مدیر کل صدا و سیمای گیلان مطرح شد: تعامل و همراهی بیشتر صدا و سیمای گیلان با مجموعه مدیریت شهری رشت

در دیدار اعضای شورای اسلامی و شهردار رشت با مدیر کل صدا و سیمای گیلان به لزوم همکاری بیشتر این دو مجموعه با هدف فرهنگ سازی و ارائه آموزش پیرامون مباحثی همچون پسماند و… تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز بهمراه جمعی از اعضای شورا در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای گیلان در ساختمان صدا و سیما با اشاره به اینکه خدا را شاکریم در دورانی زندگی می‌کنیم که حاکمیت شیعه حاکم است اظهار کرد: تعدادی از کارکنان شهرداری رشت به منظور خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) به کربلای معلی عازم شدند تا بتوانند همچون ادوار گذشته به این عزیزان خدمات رسانی کنند.
محمد حسین واثق کارگرنیا با تسلیت به مناسبت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و گرامی داشت هفته دولت و روز کارمند افزود: با خدمات ماندگاری که این دو شهید گرانقدر در دوران کوتاه خدمت انجام دادند برای همیشه نام و یاد آنان در قلب و روح جان مردم ماندگار شد.
وی با بیان اینکه در دوران فعالیت شورای چهارم رشت تعامل خوبی ما بین صدا و سیما و مجموعه مدیریت شهری حاکم بود افزود: صدا و سیما با حضور در جلسات شورا مباحث مهم را منعکس می کرد و مصوبات شورا را به اطلاع شهروندان شریف می رساند.
وی به پخش زنده جلسات صحن شورای رشت اشاره کرد و گفت: هر هفته خبرنگاران پرتلاش در جلسات صحن شورا حضور پیدا می کنند، اما به واسطه محدودیت هایی که به لحاظ مکان وجود دارد نمی توانیم به خوبی میزبان این خبرنگاران عزیز باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه صدا و سیما به صورت پراکنده برنامه های آموزشی در مباحث مختلف پخش می کند تصریح کرد: در بخش پسماند به همکاری بیشتر صدا و سیما با مجموعه مدیریت شهری رشت نیاز داریم و مباحثی همچون سلامت ، بهداشت و.. از طریق آموزش تاثیرگذارتر است.
کارگرنیا با بیان اینکه پسماند، تفکیک زباله از مبدا و… مباحثی است که نیاز به فرهنگ سازی و ارائه آموزش از طریق صدا و سیما دارد افزود: امیدواریم با این مهم جامعه ای عاری از مشکلات داشته باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در ابتدای شروع فعالیت شورای ششم چنین نشستی با مدیر کل پیشین صدا و سیما نیز برگزار شد افزود: قرار بود در همان زمان نیز تعاملات خوبی ما بین مجموعه مدیریت شهری و صدا و سیما رقم بخورد که متاسفانه عزمی از سوی شهرداری در این باره مشاهده نشد و پیشنهاد می کنم مدیران روابط عمومی صدا و سیما، شورا و شهرداری رشت طی نشست هایی ، موضوعات مورد نظر را بررسی و به نقطه نظرات مشترک دست پیدا کنند.
کارگرنیا با بیان اینکه تجربه خوب پلیس در تعامل با صدا و سیما نشان دهنده آن است که فرهنگ سازی از طریق صدا و سیما و رسانه ها تاثیرگذاری بیشتر و زودتر دارد افزود: بستن کمربند ایمنی در حین رانندگی تاییدی بر این فرهنگ سازی و تاثیرگذاری است.
ساخت کارهای کوتاه با هدف فرهنگ سازی
مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این جلسه با گرامی داشت هفته دولت و اشاره به اینکه عمر مدیریتی شهیدان رجایی و باهنر کوتاه بود اظهار کرد: خدمات صادقانه این دو شهید گرانقدر نامشان را ماندگار کرد و ان شاا توفیق نام نیک نصیب همه ما شود.
ربانی با بیان اینکه چندین مرحله با ریاست شورا و شهردار رشت دیدارهایی داشتم افزود: در این دیدارها صحبت هایی مطرح شد که هر دو پذیرای آن بودیم و در نهایت به برگزاری این جلسه منجر شد.
وی با تاکید به اینکه از دغدغه های مطرح شده توسط منتخبین مردم رشت تشکر می کنم بیان کرد: همه ما در تلاشیم تا خدمت کنیم و وظیفه صدا و سیما نشان دادن خدمات نظام و مطالبه گری است .
مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان با اشاره به اینکه از طریق رسانه و صدا و سیما می توانیم با سرعت بیشتری فرهنگ سازی کنیم تصریح کرد: در گذشته بستن کمربند ایمنی در حین رانندگی دغدغه بزرگی بود که با فرهنگ سازی های انجام شده امروزه این مشکل برطرف شده است و صدا و سیما چون بیننده بیشتری دارد می تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
ربانی با تاکید به اینکه آمادگی ساخت برنامه هفتگی و تعاملی وجود دارد افزود: از مجموعه مدیریت شهری رشت تقاضا دارم که اخبار این حوزه را به صدا و سیما اطلاع دهند و یقینا با ساخت برنامه های کوتاه می توانیم در راستای فرهنگ سازی گام های مؤثرتری برداریم.
 
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rasht20.ir/?p=9707

حجت مردانه زاده

حجت مردانه زاده

من از سال 1388 با دنیای وب آشنا شدم و علاقه زیادی به مباحث فناوری، برنامه نویسی و حوزه های تکنولوژی دارم.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: