علیرضا تاج شهرستانی در صحن علنی شورای شهر رشت مطرح کرد: برگزاری ضیافت یک کیلومتری عید غدیر خم در پیاده راه رشت یک عملکرد ماندگار فرهنگی بود /تشکیل دبیرخانه مرکزی مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون فرهنگی اجتماعی مراکز استانهای کشور در تهران

تاج شهرستانی در نود و یکمین مین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت: برگزاری ضیافت یک کیلومتری عید غدیر خم در پیاده راه یک عملکرد ماندگار و زیبای فرهنگی برای رشت بود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت ، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی ضمن تقدیر از شهردار رشت اظهار کرد: این همایش بزرگ مردمی به همت  سازمان فرهنگی اجتماعی، شهرداری منطقه دو شهرداری رشت ، کانون جوانان رضوی ، بنیاد بین المللی غدیر و مسئولان شهری امسال به شکلی منظم ، گسترده و صحیح برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه  هدف از  برگزاری جشن های ملی و مذهبی، ایجاد روحیه نشاط شهروندی، پایبندی به باورهای دینی و نمودی از فرهنگ اصیل شهر رشت است گفت: نظم و هماهنگی در اجرای این مراسم  قابل رویت بود.
تاج شهرستانی افزود: بدیهی است بدون زیرساختهای مبتنی بر نظم و انضباط نمیتوان ادعا به داشتن یک شهر بافرهنگ کرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به اینکه در روزهای اخیـر به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی در دومین مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون فرهنگی مراکز استان کشور در تبریز شرکت داشته است گفت: مسئولان دیگر استانهای کشور ، دید مثبت و کلانی به جایگاه شهر رشت در عرصه فرهنگ دارند و ما نیز باید بکوشیم با عملکردهای درست و شاخص این بستر فرهنگی ایجاد شده را ارتقاء دهیم.
    تاج شهرستانی اعلام کرد در  دومین مجمع مشورتی رؤسای کمیسیونهای فرهنگی کلانشهرهای کشور، مقرر شد دبیرخانه  مجمع رؤسای کمیسیون های فرهنگی کشور  به شکل جداگانه از دبیرخانه شهرهای حماسه ساز در تهران راه اندازی شود و  مصوبات این دبیرخانه جهت تایید نهایی به شورای عالی استانها ارسال گردد.
وی هدف از برگزاری مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون فرهنگی کشور را تبادل نظر برای دستیابی به عرصه های فرهنگی  خلاقانه و شهروند محور اعلام کرد و  گفت: امیدواریم این  تعاملات خروجی هایی در جهت ایجاد رفاه اجتماعی و رونق اقتصادی برای شهروندان کلانشهرهای کشور در پی داشته باشد.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://rasht20.ir/?p=9747

حجت مردانه زاده

حجت مردانه زاده

من از سال 1388 با دنیای وب آشنا شدم و علاقه زیادی به مباحث فناوری، برنامه نویسی و حوزه های تکنولوژی دارم.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: